0
Novinky

Naše škola se i letos zapojuje do celostátní výzvy Do práce na kole, jejímž cílem podpora bezmotorové dopravy lidí do práce a do škol.
Ve výzvě nejde jen o zvolený dopravní prostředek, ale především o zážitky, setkání a zkušenosti, které cesta na kole, koloběžce či jenom chůzí či poklusem přináší. Účast je dobrovolná. Jaký způsob dopravy si člověk zvolí, záleží na něm. Možná je i kombinace dopravních prostředků nebo vyrazit na kole či pěšky jen někdy.


Zapojeným žákům nabízí pořádající spolek AutoMat v rámci Do školy na kole slevu 60 % na startovné. Za něj dostanou ročníkové tričko z biobavlny, možnost zapisovat si, kolik urazili kilometrů a kudy jeli a případně i vyhrát řadu zajímavých cen. To hlavní ale asi jsou hezké chvíle na kole, pěšky cestou do školy a posílení fyzičky. Více info o Květnové výzvě na 
 www.dopracenakole.cz.